Postovani, imam genitalni herpes 4godine, pojavljuje se par puta godisnje. Interesuje me da li on utice na plodnos? Radio sam spermogram i basu mi losi rezultati pokretljivost 5% i broj0, 4x10`6. . . Radio sam briseve na clamidiju, urea plazmu i mikroplazmu. . . I sad su negativni rezultati inace sam imao urea i mikroplazmu. . . Na jednoj klinici sam radio spermogram i bilo je 40miliona broj i 15% pokretljivost, a sad u tirsevoj 400 hiljada i 5% pokretljivost. . . Unapred zahvalan na vasem misljenju

    Odgovoreno: 08. 10. 2011.
    • Poštovani,
      I virusna infekcija sigurno ima upliva na spermatogenezu,
      iako nisam siguran da je vas spermogram los samo zbog toga.
      kako ste vec imali mikoplazme problem je kompleksniji. Treba videti
      situaciju kod supruge. Sprovesti lecenje oba partnera. Za to vreme odnosi sa
      zastitom.
      raditi na dizanju imuniteta.
      u ostalom vto vam je rezerva ako nista ne uspe.