Postovani, molim vas za misljenje kojom metodom da nastavim lijecenje. U prilogu vam saljem misljenje i nalaz urologa. Uz bubrega: perzistira hidronefroza gr i lijevo uz naglasene piramide. N. U. T. Mineralna sjena slabijeg intenziteta u projekciji p-u vrata lijevo vel. 10x8 mm. Dg: colica renealis l. Sin calculus colli pu l. Sin hidronephrosis l. Sin. Gr i ivu: inhomogena mineralna sjena povise proc. Transv. L3 lijevo, najvjerovatnije ce odgovarati konkrementu pocetnog dijela uretera. Lijevi bubreg uvecan, uzduznog promjera cca 16 -17 cm, bez sigurnih rtg znakova prikaza kanalnog sistema, nakon 24 sata uglavnom u nefrografskoj fazi prikaza, indirektno upucuje na konkrament u ureteru. Desni bubreg na vrijeme luci i dobro koncentrira ks. Kanalni sistem istog primjerene sirine, u fizioloskim granicama. Desni ureter uredan. Mokracni mjehur uredan. Hvala unaprijed!

    Odgovoreno: 06. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Kamen morate hitno resiti jer ce te ostati bez bubrega.
      ili razbijanjem a mozda je bolje operativno, ali cim pre resiti problem.
      bez snimaka tesko da mogu vise da vam kazem.