Postovani, po vasoj sugestiji a odnosi se na pitanje br. 87937 uradio sam pregled mokrace i urinokulturu, izolovana mi je bakterija pseudomonas aeruginosa, doktor mi je prepisao ciprinol i palin. Hteo bih da se posavetujem sa vama da li je terapija dobra jer posle dva dana uzimanja ja ne osecam nikakvo poboljsanje? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 04. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Rekao sam da terapija ide po antibiogramu.
      pseudomonas aeruginoza je najcesca hospitalna infekcija.
      bakterija je rezistentna na skoro sve antibiotike.
      neznam koliko imate godina i kako ste "zaradili"ovu bakteriju.
      u principu ne treba se mnogo truditi da je u potpunosti iskorenite.
      treba uzimati dosta tecnosti i suplemente i raditi na jacanju imuniteta.