Poštovani, imam 27 godina, u braku sam 18 meseci i još uvek ničeg novog kod supruge. Nekoliko puta sam radio spermogram. . . Mikroskopskom analizom (stara metoda) imao sam najlošiji prvi nalaz (oktobar 2010. Godine) od 18 miliona i najbolji, pre tri meseca (jun 2011. Godine) kada je broj spermatozoida iznosio 22 miliona. Međutim, uradio sam sada analizu (29. 09. 2011.) novom-mašinskom metodom koja automatski broji sve spermatozoide i dobio poražavajuće rezultate. . . Broj spermatozoida je 0, 5 miliona. Recite mi, kojoj metodi više da verujem i da li je moguće da se napravi tolika greška i to u više navrata ili da li je moguće da u roku od 3 meseca broj spermatozoida toliko opadne, a da ja za to vreme nemam nikakve tegobe ili simptome nekog poremećaja? Unapred zahvalan, uz nadu da ću što pre dobiti odgovor.

    Odgovoreno: 02. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Neznam iz kog ste mesta.
      treba da vidite sa vasim urologom usluge koje laboratorije koristi
      pa tamo da radite spermogram.
      ranije nisu korisceni kompjuterski brojaci.