Postovani imam 37 godina pre tri meseci dobila sam peckanje pri mokrenje pila sam vibramicina pa mi je neko vreme proslo. Opet se simptomi pojavile pred mesec dana i bila sam kod lecnika pa me on poslao da uradim mikrobiolosku analizu na mokracu. Pokazalo je da imam escherichija coli esbl broj na mikroorganizme 1ml: 1. 000, 000. Antibiotici koi djeluju na ovu bakteriju su: amoksiciklav, tazocin, amikacin inekcije i furolin. S obzirom da ne pijem penicilinske antibiotike jer sam davno imala penicilinku reakciju lecnik mi je dao furolina od 100mg. 2x1. Takodje neznam dali mogu i da koristim amikacin jer je on slican geramicina, a oni sumnjaju da sam i na to alergicna. Sto se tice furolina evo dva dana kako pijem ali meni se jako spava, jako sam omalksana, pa sam procitala na internetu jer u upatsvo nista ne pise oko nezeljne efekti. Pise da lek moze da djeluje na nervni sistem i da predizvikuje san, konfuzije, koma, takodje upala grla, a mene je i grlo pocelo da grebe i. T. D. A ljecnik uposte nezna za ovaj lek pa ni za njegove cinjenice. S obzirom da ja pijem i amizola 10mg. 2x1 i dijazepam 2 x 1 neznam dali ovo ide zajedno u kombinacii sa furolina, stvarno neznam sta da radim pitam lecnik pa ni on nezna bas dali to sve ide zajedno i dali pored ove navedene ljekove postoi i drugi lek koi deluje na tu bakteriju. Pitam se kako da ocistim tu bakteriju bez antibiotike. Pijem cajeve iako do sada upste nisam pila sada sam uzela brusnicu i pijem po litar i po na dan. Bilo kakav savjet bicemi od koristi. Unapred vam zahvaljujem. S postovanje biljana

    Odgovoreno: 29. 09. 2011.
    • Poštovana,
      Furolin je stari lek/nitrofurantoin/ i obicno se dobro podnosi.
      moze se uzimati i sa vasim lekovima.
      za infekciju eserihijom colli uzimajte dosta tecnosti i cajeva.
      ne forsirajte mnogo antibiotike sem kada su tegobe izrazene.
      kod nekih se tesko ili nikako ne moze izleciti.
      ja posle antibiotske terapije predlazem paraprotex ili urx tablete sa probiobalance/probiotik/.
      za vise videti na www. Biobalance. Rs
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #88144

    • marija damnjanovic 18. 01. 2013.

      Imam 1000000 e. coli, kako da doziram furolin? Imam 43 godine.