Imam cistu na levom testisu i varikocelu (malo zadebljanje) . Ne znam koje je vrste cista ali znam da je ima skoro 30$ ljudi i da se cak ne smatra ni kao bolest, tu je od rodjenja. Doktor mi je zabranio da idem u teretanu i da radim neki tezi fizicki posao. Posto imam 20 god. A apsurdno mi je da budem invalid posto mi je sport deo zivota interesuje me jel postoji mogucnost nekog zahvata i da posle toga najnormalnije funkcionisem i bavim se sportom?

    Odgovoreno: 28. 09. 2011.
    • Poštovani,
      Neznam o kojoj se cisti radi.
      ako je cista glave epididimisa to ne mora da se operise sem ako enormno ne poraste.
      drugih cisti u skrotumu nema.
      ne vidim zasto se ne mozete baviti sportom sem ako mozda nije preponska kila koja se samo operativno moze resiti.
      predlazem da tacno vidite sa vasim doktorima o cemu se radi.