Postovanje, hteo bih da postavim nekoliko pitanja u ime svih mladih muskih osoba koje su slabije informisane. 1. Kakva je procedura ako hocemo da se proverimo na polne bolesti, pocev od raznih bakterija pa preko kondiloma, sifilisa, itd. . . (npr. Da li uput za uzimanje brisa uzimamo od lekara opste prakse ili nam on daje za urologa pa nas on dalje prosledjuje) . Molim vas objasnite. 2. Da li se iz date urinokulture i krvi mogu videti pethodno navedena oboljenja? Ps. Hteo bih odavde da uputim jedan apel, bilo bi korisno sprovesti akcije tipa uroloske preglede studenata a ne da moramo da cekamo po nekoliko dana na obican pregled u bolnici. Drugo, mogli bi da objavite neki clanak o tome gde i kako se testirati na polne bolesti u nisu, slabo je to zastupljeno u medijima. Pozdrav

    Odgovoreno: 26. 09. 2011.
    • Poštovani,
      Ako se postuju osnovni principi i norme pri stupanju u polne odnose, onda je mala verovatnoca da se od njih i oboli. Zato smatram da sistematski pregledi za njihovo otkrivanje i nisu potrebni.
      kod urologa se ide sa uputom kada postoje tegobe. Postoje odredjeni principi
      koje doktori sprovode i to po potrebi a u zavisnosti od tegoba pacijenata.