Postovani, zanima me sta je po vasem misljenju najbolje da uradim. Radi se o tome da u poslednjih 6 sati osecam vrlo jak bol pri mokrenju, a u poslednja 4 sata konstantan bol u predelu iza i malo iznad pubicne kosti. U poslednjih sat vremena u urinu je vidna i krv. Sada je vec urin potpuno crvene boje. Posto sam, kao i moji otac i sestra, sklona urinarnim infekcijama i nije retko da cak i dva puta godisnje imam eserihiju koli u mokraci ja pijem 1. 5-2l vode dnevno, a kada osetim peckanje pri mokrenju "na svoju ruku" uzimam pipegal. Poslednji put sam pipegal pila pre 4 nedelje kada se pojavilo peckanje, i vec drugog dana vise nije bilo peckanja tako da sam popila samo jednu tablu. Posle toga nisam radila nikakve analize. I sada me je ovo novo stanje iznenadilo i iako mi se vec 2 puta u poslednjih 5 godina javljala krv u mokraci, sada me jako brine sto je nedelja skoso svanula i ne znam da li moram da cekam do ponedeljka da bih uradila analize ili mogu sama nekako sebi da pomognem. Shvatam da pojavljivanje krvi u mokraci nikako ne treba olako shvatiti, ali bolovi su konstantni i deluje mi nemoguce da cekam celu nedelju i onda rezultate analize da bih mogla da dobijem terapiju. Jos bih dodala da sam alergicna na penicilin. Znacio bi mi vas savet, nadam se brzom odgovoru. Hvala unapred, srdacan pozdrav! Sandra

    Odgovoreno: 26. 09. 2011.
    • Poštovana,
      Nadam se da ste vec nesto preduzeli.
      ako niste uzmite ciprocinal 2x1 tabletu i probiobalance/probiotik/.
      morate se nauciti da uzimate dva litra vode na dan.
      i javite se urologu da se urade potrebni pregledi. Pogotovu sto ste mokrili krv.