Postovani u aprilu ove godine primetio sam da me desni testis zaboli na dodir ili prilikom zatezanja odece. Otisao sam kod lekara i ustanovio je da imam hronicni epididimitis. Rekao je da je vrlo mala upala, gotovo jedva vidljiva na ultra zvuku. Prilikom palpacije jevljao mi se ostar bol. Bol mi se ne javlja spontano sam od sebe, vec iskljucivo na dodir. Uzimao sam dovicin pet dana i bol mi se povukao. Medjutim, pre dva meseca bol se ponovo vratio. Uradio sam bihemijske analize. U spermokulturi mi je nadjena stafilokoka a iz brisa uretre ureaplazma. Prepisana terapija 10 dana eritromicin+3 dana hemomicin. Testis me ne boli skoro uopste ali i dalje imam nelagodan osecaj kad se uzbudim ili ujutru kad se probudim. Da li je moguce da se epididimitis potpuno izleci ili cu celog zivota imati simptome koji ce se vracati? (osetljivost na dodir i blage nelagodnosti) . Problem je sto uglavnom epididimitis izaziva hlamidija a ja nigde nisam "izguglao" da moze i ureaplazma da bude uzrok.

    Odgovoreno: 26. 09. 2011.
    • Poštovani,
      Znate kada se otkrije infekcija u brisu uretre to ne znaci da je klica samo u uretri.
      ona je prisutna u celom urogenitalnom traktu. Procedurama lecenja mi ih tesko mozemo iskoreniti.
      zato se radi na podizanju imuniteta i dobro je uzimati "biljne antibiotike" koji nisu stetni kao antibiotici
      a mogu dugo da se uzimaju.
      za vise se mozete javiti na moj meil: bocokic@gmail. Com
      obavezno se pozovite na broj ovog pitanja.