U poslednje dve godine sam tri puta dobio upalu prostate, sad sam radio spermogram i rezultati su sledeci: likvefakcija 25 min, viskozitet normalan, volumen 3 ml, broj u 1 ml: 10x10na6/l, ukupan broj 30x10na6/l, pokretljivost 40% , veoma zivahni 20% , umereno pokretni 15% , slabo pokretni 5% , nepokretni 60% . Sediment je 6-8 leukocita, bakterije. Zanima me koliko je to opasno jer nemam dece a zeleo bi da imam i sta mi vi preporucujete? Doktor mi je napisao dijagnozu oligosthenospermia i dao mi je da pijem santegal, selen i liofilizovani maticni mlec. Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 21. 09. 2011.
    • Poštovani,
      U osnovi vaseg loseg spermograma je infekcija sto mozete videti iz nalaza povisenog broja leukocita.
      zbog toga je poremecen i broj i pokretljivost i oblik spermatozoida.
      plodnost mozete imati samo pod uslovom da tu infekciju pravilno lecite.
      lekovi koje uzimate nisu za infekciju.
      za vise mi se mozete javiti na meil.