Poshtovani, hteo bi da postavim jedno pitanje. Prije 2 meseca primetio sam da desni testis u sedechoj polozbi moze da se uvuce u ingvinalni kanal- u njegov pochetni deo. Taj isti testis mi je spushten u skrotum u 1988g. Hirurshkim putem. Od tad nisam imao nikakvih problema. Vazno je shto ovih dva meseca seksualno sam jako aktivan, a pored toga po celi dan putujem sa biciklom-velika kilometrazha (na posao, niz grada) . U ovaj period osecham blage i povremene bolove u regije desnog prepona, a koji se shire potegom desnog testisa prema desni bubreg. Prije 2 godine imao sam slichne bolove-lekar rekao da je hernija- po uzimanje uvinog chaja i jedan medikament (zaboravio sam ime) sve se to smirilo. Interesuje me: dali posle spushtanje testise u skrotum, ingvinalni kanal se zatvora, (mozda kod mene nije zatvoren-bar tako mi izgleda-testis ide prema stomachnoj shuplini) i ako je otvoren koji bi bile posledice (shanse za neplodnost, bolove itd) hvala iskreno aleksandar

    Odgovoreno: 21. 09. 2011.
    • Poštovani,
      Prilikom oiperacije spustanja testisa u sktotum zavisno od primenjene tehnike, obavezno se pravi plastika ingvinalnog kanala-odnosno zatvaranje kanala. Najcesce se vaskularna peteljka testisa stavlja ispod plastike
      kanala pa se spusteni testis vremenom moze vracati u ingvinalni kanal.
      treba da proverite kod urologa da se slucajno ne radi o ovome sto sam vam rekao. Moze i preponska
      kila da se javi. A uradite i laboratorijske preglede krvi i mokrace da nemate uroinfekciju.
      sto se plodnosti tice racunajte najvise na drugi testis koji nije spustan.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #87866

    • Hvala vam zaista na urgentni odgovor, to znachi da, ako sam dobro razumeo, je normalna pojava testis posle hirurshko spushtanje povremeno da dogje u ingvinalni kanal i ponovo vrati u skrotum (da sheta) - pri tome nishta strashno, ili - sasvim suprotno-to ne bi smjelo da se dogodi - a ako se dogodi ondak je rezultat neprofesionalno uragjena operacija? Shta se preuzima u taj sluchaj-ponovo hirurshi zahvat i zatvaranje kanala? Hvala unapred, aleksandar