Pitanje postavljam u ime mog oca koji je 1953-ce godiste. Lekar nije pojasnijo nalaze pa vas molim da vi to ucinite jer je tata zabrinut zbog cega je doslo do malog uvecanja prostate i uopste sta znaci napisano. Pre 3. Godine nalaz je bio: prostata jasno ogranicena, homogena kapsula, intaktna, srednji rezanj lako prominentan. Dimenzije 43x31x32 nalazi danasnji: prostata adenomatozno izmenjenog srednjeg reznja i pocetno kalcifikovane hiruske kapsule adenoma, adenom se ne utiskuje u lumen mokracne besike. Dimenzije 48x35 (treceg parametra nema?) inace nekada je mlaz urina slabiji, obicno ujutru. Pre par godina imao je kamen u bubregu koji je izbacio pa od onda se pojavljuje i peckanje koje objasnjava kao osecaj ranice koji je taj kamen mozda napravio. Dakle, sta znaci navedeni tekst u nalazu i povecanje prostate i sta moze uciniti povodom eventualnog problema? Mnogo vam hvala unapred i moje postovanje, sanja mitrovic.

    Odgovoreno: 16. 09. 2011.
    • Poštovana,
      Vas otac je u godinama kada pocinju problemi sa mokrenjem od strane prostate.
      ultrazvucni nalaz je opis adenomatozno izmenjene prostate kod koje srednji rezanj prostate
      raste prema besici.
      ako nije uradio da uradi psa/tumorski marker za prostatu/.
      predlozio bih vasem ocu biljnu terapiju.