Postovani, da li mozete da mi razjasnite rezultat biopsije, u pitanju je rezultat mog oca. 1 - tri nepravilna tkivna fragmenta zuckasto sive boje, prom. 3, 5 i 6mm 3 br 2 - tri belicaste biopsije prom. Po 4mm, 3br. 3 - veci broj tkivnih fragmenata bele boje, karfiolastog izgleda, ukupne zap. 1. 5ccm, 4br. 1 - baza tumora: sine neoplasio 2 - okolina: cystitis chronica polypoides 3 - carcinoma transitiocellulare (s. Urotheliale) papillare vesicae urinariae hg: ii, ng: ii, pta.

    Odgovoreno: 18. 09. 2011.
    • Poštovana,
      Biopsija tumora besike se radi zbog patohistoloske procene gradusa i dubine tumora, a od cega zavisi
      operacija i prognoza tumora.
      kod vaseg oca se radi o tranzitocellularnom tumoru gradusa ii ali neinvazivnom /povrsnom/tumoru.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #87622

    • Poštovani! Ljubazno molim za malo objašnjenje moj tast ima dijagnozu konyilijuma cc tcc (s. Urotheliale) v. Urinariae hg: ii ng: ii l. Proprie infiltrans, pt1 indifikovana intravezikalna aplikacija bcg vakcine vi ciklusa pa uraditi kontrolu ako je nalaz uredan još iii ciklusa bcg kao doza održavanja redovne citoskopske kontrole na tri meseca izveštaj 0 kontroli kliničko- patološkog ppregleda isečak tumora iz bešike carcinoma transitiocellulare (s. Urothelialae) vesicae urinariae hg: ii, ng: ii laminaepropriae infiltrans prisutna je limfnovaskularna invazija ptnm: pt1 (u dostavljenom uzorku) nxm x izvršena je operacija i obavljene su dva ciklusa bcg vakcine unapred zahvalan! D. Đorđević