Postovani! Moj muz ima 32 god. A ja 34. Godinu dana smo u braku i od tada pokusavamo da ostanem u drugom stanju. Ja sam radila sve moguce briseve i svi su u redu. Muz je sada radio spermogram i spermokulturu pa mi treba vase misljenje. U prilogu vam saljem spermogram a nalaz spermokulture je sledeci: '"bakterioloskom kultivacijom izolovan streptococcus agalactiae. Mikoloskom kultivacijom nisu izolovane gljivice". " zanima me vase misljenje o spermogramu?! Da li sa tim rezultatima mogu da zatrudnim? Kakva je to bakterija i treba li muz da se leci zbog nje? Hvala unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 07. 09. 2011.
    • Poštovana,
      Streptococus agalactiae je tipicna oportunisticka klica koja napada urogenitalni trakt. U prevodu
      -to je klica koja ulazi u sastav fizioloske flore debelog creva a kod imunodeficijentnih osoba izaziva opisane infekcije urogenitalnog trakta.
      ova infekcija je uzrok losijeg procenta progresivno pokretljivih spermatozoida te je treba leciti antibioticima
      po ab ali i obaveznim radom na dizanju imuniteta.
      predlazem da suprug odradi i asa/antispermatozoidna antitela/ u krvi i spermi.
      postoji velika mogucnost oplodnje prirodnim putem, naravno uz pravilno lecenje.