Poštovani, danas sam dobila nalaz urinokulture koji glasi escherichia coli <1000 cfu/ml kako sam se od escherichie liječila prije mjesec dana da li je ovaj nalaz indikator da se upala vraća ili da nije do kraja izlječena? Unaprijed zahvaljujem

    Odgovoreno: 07. 09. 2011.
    • Poštovana,
      Infekcija eserihijom koli je kod nekoh ljudi veliki problem i kod mnogih ne moze da se izleci.
      neki ljudi nemaju antimikrobne proteine u sluzokozi urogenitalnog trakta pa se narocito eserihija kod njih i ne moze izleciti.
      zato ne treba insistirati na potpunoj eradikaciji ove klice.
      mnogo je vaznije da se trudite da podignete imunitet u kom slucaju eserihija nece moci da ispolji
      zva svoja negativna dejstva.
      potrudite se da medju ranijim pitanjima na ovom mestu nadjete slicna sa problemom eserihije pa
      ih iscitajte.