Poštovani, da li možete da mi objasnite nalaz i predložite terapiju? Bris uretre: - enterococcus faecalis - mali broj - direktan mikroskopsi preparat: epitelne ćelije, malo koka, leukocita malo. Staphiloccoc epidermidis nije signifikantno.

    Odgovoreno: 08. 09. 2011.
    • Poštovani,
      Fekalni enterokok je oportunisticka bakterija, sto ce reci bakterija koja normalno
      nastanjuje debelo crevo a kod imuno deficijentnih osoba izaziva infekcije i urogenitalnog trakta.
      leci se po antibiogramu.
      pozeljno je raditi na jacanju imuniteta.
      koristiti dosta tecnosti i biljne preparate.