Poštovani, imam dva pitanja: 1. Da li ozljeda ili upala testisa u djetinjstvu (recimo do 7. Ili 8. Godine starosti) može dovesti do komplikacija u budućem životu po pitanju plodnosti? 2. Zašto je ustvari ozljeda testisa toliko opasna, što se događa ako se ne liječi, da li su to neke promjene na samom tkivu testisa, ako možete makar malo pojasniti? Pozdrav!

    Odgovoreno: 07. 09. 2011.
    • Poštovani,
      Plemenito tkivo testisa pri povredama ili zapaljenskim procesima bude osteceno i
      zamenjeno vezivnim tkivom tako da se smanjuje tkivo koje proizvodi spermatozoide.
      obicno su i testisi posle takvih procesa manji.