Poštovani, prilikom dužeg seksualnog uzbuđenja (1 - 2 sata) , osećam bol na dodir na levom testisu, otok i blago crvenilo mošnice. Nakon ejakulacije navedeni simtomi ubrzo nestaju. Inače napipavanjem mislim da mi je epididimo veći na levom nego na desnom testisu. Da li je u pitanju varikokela i imam li razloga za brigu?

    Odgovoreno: 05. 09. 2011.
    • Poštovani,
      Tokom duzeg seksualnog nadrazivanja normalno dolazi do kongestije prostate
      koja je pracena smetnjama koje opisujete. Sve se to izgubi nakon ejakulacije.
      za drugi deo pitanja je potreban klinicki pregled i eventualno ultrazvuk.