Poštovani, koja je razlika između prisustva antispermalnih antitijela i stanja oboljenja od autoimunog orhitisa, i da li postoji ikakva povezanost između njih? Poznato je da antitijela mogu biti rezultat brojnoh uzroka, ali i da postoje metode kojima ih se ''rješavamo'', stoga bih akcenat stavio na autoimuni orhitis koji je dosta ozbiljnija stvar i pitao vas sljedeće: da li je autoimuni orhitis bolest očitovana isključivo pretjeranom reakcijom imunog sistema na ''procese'' u testisima, a ne bolest prouzročena vanjskim faktorima kao što bi npr. Bila povreda testisa. Unaprijed zahvalan za vaš trud i vrijeme! Najsrdčniji pozdrav!

    Odgovoreno: 05. 09. 2011.
    • Poštovani,
      Nastanak asa povezujemo sa autoimunim procesima izazvanih uticajem raznih faktora,
      ukljucujuci i povrede skrotalnog regiona pri cemu se remeti celijsko krvna barijera u
      semenim kanalicima testisa.
      da li pri spoljnoj traumi dolazi i do autoimunog orhitisa neznam.
      uostalom uradite asa pa ce te znati kakva je kod vas situacija. Ako nema asa
      onda ranija contuzija nije od znacaja.