Postovanje pre mesec i po dana mi je izololovana u uretri enterokoka i eserija, a sada na kontrolnom pregledu u uretri nemam ni jednu bakteriju ali se zato pojavila eserija u spermi. Po antibiogramu treba da pijem ciprocinal, a ostala dva leka su injekcije longacef i gentamicin. Naravno oticicu kod lekara, ali me je uhvatila panika gledajuci po internetu o eseriji da je to neizleciva bakterija. Molim vas da mi pomognete i posavetujete. Hvala unapred

    Odgovoreno: 01. 09. 2011.
    • Poštovani,
      Bilo koja klica kada dospe u prostatu se tesko moze iskoreniti zbog specificne anatomije prostate.
      sa eserihijom je situacija slicna, ako ne i teza.
      vase ponasanje treba da bude takvo da ne insistirate na potpunoj eradikaciji klice, vec da se
      naviknete na njeno prisustvo i da pokusate poraditi na jacanju imuniteta.
      to sve iz razloga sto antibiotike ne mozemo davati u nedogled i ne kriticki.
      ja posle uzimanja antibiotika ali po antibiogramu, dajem suplemente koji se dugo uzimaju.
      ako ste za to zainteresovani, mozete se javiti na moj meil.