Postovani, molim vas da mi pomognete sa nalazom koji sam upravo podigla. Radi se o tome da mi nalaz za proteine u urinu pozitivan, imam 3-4 sveza i 1-2 izbledela eritrocita i 6-8 leukocita, dosta bakterija i nesto celija plocastog epitela. Molim vas da mi pomognete i da mi kazete da li ovo alarmantno. Pozdrav, valentina

    Odgovoreno: 28. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Nalaz ne mora da vas brine ali bi bilo pozeljno da uradite urinokulturu zbog prisutne bakteriurije
      i leukocita preko 5 u sedimentu mokrace. I to najbolje pre zapocinjanja terapije.