Postovani, molim vas za misljenje, jer je rec o mom suprugu (42 god.) koji se uzasava odlaska kod lekara, pa sam prinudjena da se dovijam. Naime, ima bruh na preponi, velicine jajeta. Cesto pije prostamol, kao profilaksu, jer je prosle godine imao upalu od koje je bio lecen. Ipak zali se na bolove u predelu donjeg dela ledja, i na. . . Neodlucnost kod mokrenja. Pri mokrenju nema bolova, nocu ne ustaje samo zbog toga. Povremeno ima krv u stolici, koju ne moze da poveze sa tvrdom stolicom. Otac mu je umro od raka grla. Verujem da je to razlog straha od lekara. Unapred zahvaljujem, sandra

    Odgovoreno: 24. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Pa da krenemo redom.
      bruh se resava samo operativno. Znaci mora zbog toga kod hirurga.
      za krv u stolici mora kod gastroenterologa da mu se uradi kolonoskopija.
      znaci i to ne moze bez odlaska doktoru.
      sto se tice problema sa mokrenjem i to bi trebalo kod urologa.
      razgovarajte sa njim. Neka pobedi strah. Odlazak doktoru je sasvim normalna i obicna stvar.