Postovani, u aprilu mom sinu koji je tada imao 2, god i 3 meseca je radjena operacija spustanja testisa u tirsovoj. Sve je proslo u najboljem redu, odradjeno mu je odjednom spustanje obe strane jer je u valjevu bilo problema sa anestezijom, pa da ga ne bi dva puta uvodili u anesteziju doktor je to odradio odjednom. Kao zavrsna dijagnoza data nam je: orchiofuniculolysis et pexio testis bil. Herniectomia et plastica canalis inguinalis bil. Sec. Ferrary 4780; 3750. Da li mi mozete reci sta ovo znaci? Drugo je da mu je polni organ malo kriv u levo, a to se vidi samo kad je u erekciji (nadam se da sam dobro objasnila) i kad piski taj prvi mlaz mu samo ode malo u levu stranu ali posle normalno nastavi da piski, nema nikakvih prekida. Moje drugo pitanje je dal je to sve ok, da li ce kasnije imati nekih problema ili neprijatnosti, ili i to treba da se resava. Hvala

    Odgovoreno: 24. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Pa operacija spustanja testisa sa obe strane je uradjena pri cemu su resene i
      obostrano urodjene kile koje su uvek udruzene sa kriptorhiozmom. Plastika je radjena po
      ferrariju sto vama nista ne treba da znaci.
      operacija je sigurno najkorektnije uradjena pa se nadamo da ce testisi normalno da se razvijaju.
      o krivljenju penisa jos je rano da govorimo ali pratite.