Postovani doktore hteo bih nesto da vas pitam. Naime, bio sam kod urologa, radio ultrazvuk. Sa testisima je sve u redu ali je u glavi levog epididimisa pronadjena sitna cisticna promena promera 3 mm. Urolog mi je rekao da je morganijeva cista u pitanju i dao mi hemomycin 500 mg. Mene samo zanima sta je morganijeva cista i sta je uzrok njenog nastanka! Rekreativno idem u teretanu, igram fudbal i kosarku! Da li da prekinem fizicke aktivnosti neko vreme? Srdacan pozdrav, dusan markovic

    Odgovoreno: 24. 08. 2011.
    • Poštovani,
      Morgagnijeva cista je zakrzljali ostatak mylerovog kanala/embrionalna tvorevina/ i
      nalazi se na gornjem polu testisa.
      prisutna je kod 90% muskaraca.
      nije od znacaja sem sto po nekada moze da se uvrne /torsio cystis morgagni /sto
      tada najcesce zahteva hirurko lecenje.
      neznam zasto ste dobili hemomicin. Najverovatnije da je i neka upala prostate pored nalaza ciste.
      fizicke aktivnosti nema razloga da prekidate.