Postovani doktore, od svoje 15 godine levi testis je naglo izrastao u odnosu na desni, i cini mi se da je poprimio oblik bubrega tj. Krompira. Ali nije u tome problem, vec u tome sto mi deluje nateklo i grcevito u odnosu na desni koji je opusteniji i manji. Takodje pri malo jacem stisku osecam bol i u donjem delu stomaka. Na jednom sajtu sam nasao slicnosti simptome "torzije testisa" sa mojim simptomima. Da li mozete da mi razjasnite situaciju i da li je ovaj moj problem ozbiljan? Hvala unapred. . .

    Odgovoreno: 21. 08. 2011.
    • Poštovani,
      Torzija je hitno stanje i ne traje dugo. Ako se ne zbrine u roku od nekoliko sati sledi atrofija/smanjenje/
      testisa a kod vas je nesto drugo. Zato treba da se javite urologu na pregled i da se uradi ultrazvuk testisa.
      tek tada ce se znati o cemu se tacno radi.