Postovani. . . . Imam bebicu od 2. 5 meseca koja ima problema sa bakterijama. Prvo je bila u pitanju eserihija coli, a sada ima jos tri druge (pseudomonas spp. , staphylococuc spp. I proteus) . Ukupan broj trenutno ne prelazi 10. 000 pa nije potrebno lecenje antibioticima. Kada je imala eserihiju coli broj je bio 500. 000 i lecena je cefaleksinom. Najveci problem je sto jej je koza upaljena i crvena od kako je dobila bakterije i to crvenilo ne prolazi. Probali smo raznorazne kreme i masti, cak smo i pampers pelene izbacili ali nista ne pomaze. Da li mozete ikako da mi pomognete kako da uklonimo to crvenilo. I prvo dete je imalo isto eserihiju i to crvenilo ali on je imao veci broj bakterija pa su mu u bolnici sa adekvatnom terapijom to uklonili. On je primao tolikar i bakterije i crvenilo je za 6 dana nestalo. Pomozite mi jer to crvenilo i bakterije mi stvaraju veliki problem. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 22. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Posto je u pitanju veoma malo dete, moguce je da se imunitet jos uvek nije dobro formirao, pogotovo ukoliko ste imali problema tokom trudnoce i nakon porodjaja. Takodje, veoma je bitna ishrana deteta, pa ukoliko ste prestali sa dojenjem, mlecna formula koju koristite mora da bude hipoalergena. Dozu vigantol kapi povecajte na dve dnevno i uvedite upotrebu probiotika. Prilikom sledece kontrole kod pedijatra zamolite da se detetu provere vrednosti imunoglobulina u krvi.
      na ovo pitanje odgovor je dao imunolog.