Ovo je nalaz spermograma mog supruga. Molim vas da mi odgovorite da li postoje i koje su sanse da prirodno ostanemo trudni, i da li se ovakav spermogram nekako "leci", hvala unapred! Normalne forme- 30 abnormalne forme -70 glava -18 vrat- 0 rep- 52 izgled - belicast zapremina ejakulata -1. 8 likvefakcija- nije ispracena viskoznost -smanjena koagulacija -da ph- 9 broj spermatozoida/ml -36. 5 broj spermatozoida/vol- 65. 7 progresivno pokretnih- 20 pokretnih u mestu -10 nepokretnih- 70 leukocita- 5-6

    Odgovoreno: 19. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Spermogram nije toliko los ali se mora preduzeti lecenje.
      uzrok ovako loseg spermograma je infekcija. Ona mora da se prvo ispita pa da se lecite zajedno.
      tek posle adekvatnog lecenja se moze ocekivati zacece prirodnim putem
      za vise informacija se mozete javiti na moj meil, ali se obavezno pozovite na datum i broj ovog pitanja.