Poštovani, postavljam pitanje vezano za zdravlje moje kćeri stare 2, 5 godina. Naime, u zadnjih nekoliko mjeseci imala je dva puta problem s urinom. U daljnjem vam pišem vrijednosti koje nisu u referentnom intervalu 1. Puta: svibanj 2011 crp 117. 3 kvalitativna analiza mokraće: leukocitna esteraza 3, nitriti 1, eritrociti 2 sediment mokraće: leukociti mnogo, eritrociti dosta, stanice pločastog epitela 5-10, bakterije dosta, sluz nešto urinokultura: sterilna praćeno temperaturom 40c taj puta je kćer liječena u dnevnoj bolnici, urađen joj je uzv gornjeg abdomena i bubrega s urednim nalazom. 2. Puta: kolovoz 2011 crp 6. 3 kvalitativna analiza mokraće: leukocitna esteraza 3, ketoni 3, eritrociti 1 sediment mokraće: leukociti masa, eritrociti 5-10, stanice pločastog epitela 1-2, bakterije dosta, sluz dosta urinokultura: sterilna praćeno temperaturom 37. 5c budući da je urinokultura sterilna (uzimana je prije antibiotika) , nakon što je poslije antibiotika situacija bila bolja, liječnici su nakon prve infekcije rekli da ništa više ne treba poduzimati. Budući da se sada ponovila ista stvar (srećom u malo manjem opsegu) , strahujemo da bi mogao postojati neki problem koji nije uočen. Molili bismo za savjet koje pretrage bismo mogli još napraviti. Unaprijed hvala, i. K.

    Odgovoreno: 19. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Osnovno je da radite ceste kontrole urina i urinokulture kao i ultrazvucni pregled besike i bubrega.
      urinokulturu po nekada treba nekoliko puta ponoviti da bi se izolovala klica i ne
      raditi je pri uzimanju antibiotika.
      predlazem da devojcici dajete sirup polinesian noni preventivno.
      za vise mozete me kontaktirati na e mail: bocokic@gmail. Com