Molim vas da mi protumačite spermogram. Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 17. 08. 2011.
    • Poštovani,
      Broj spermatozoida je dobar kao i procenat spermatozoida normalnog oblika.
      ne zadovoljava pokretljivost.
      posto su poviseni leukociti za pretpostaviti da je pokretljivost poremecena zbog infekcije
      koja je sigurno prisutna.
      inace ovako smanjenu pokretljivost spermatozoida moze dati i varikocela pa i postojanje
      autoimunog procesa protiv sopstvenih spermatozoida/postojanje asa-antispermatozoidnih
      antitela/.
      misljenja sam da do zaceca prirodnim putem moze doci ali pod uslovom da se prvo izleci infekcija.
      za vise na moj meil: bocokic@gmail. Com
      obavezno se pozovite na broj i datum ovog odgovora.