Moj otac je operisao tumor na bešici, tj. Radili su mu citoskopiju. Dg: neoplasma malignum vesciae urinariae st. Post tur tu ves. Urin. C67. Rezultat hp nalaza: 4334 -carcinoma papillare transitiocellulare noninvasivum gradus 1; pta. Recite mi molim vas koliko je tumor opasan i nešto više o nalazu. Doktor mu je rekao da ništa ne treba da pije, sem tečnosti, i zakazao mu kontrolnu citoskopiju za 3 meseca. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 17. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Radi se o povrsnom neinvazivnom carcinomu besike koji nije prodro u dubinu zida besike i koji je
      slabo maligan/gradus 1/. Smatra se da je elektroresekcijom tumora lecenje zavrseno a da je
      neophodno stalno pracenje/kontrolne cistoskopije i citolodki pregledi sedimenta mokrace/.