Mom tati je radjena biopsija zbog psa 20. 4 ima 66 godina. Nalaz biopsije glasi adenokarcinom prostate gleason grade 2 i gleson score 4. Doktor ce mu krajem meseca raditi uklanjanje prostate. Kakva je po vama prognoza? Unapred hvala na odgovoru. Zabrinuta cerka dragana

    Odgovoreno: 14. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Kod carcinoma prostate koji nisu "izasli iz prostate", a takav je kod vaseg oca,
      radi se radikalna prostatectomija.
      nizak gleasonov scor je garancija dobrog operativnog ishoda a naravno i tehnika hirurga koji
      operise.