Postovani, zbog tupih bolova u predelu slabina obratila sam se lekaru, gde je na ultrazvuku utvrdjeno da imam mikrolitijazu u oba bubrega, a u urinokulturi proteus mirabilis 20000 u ml. Kakva j to bakterija i da li je imam zbog mikrolitijaze. Inace mi je lekar prepisao jednu kutiju ciprocinala. Da li je to dovoljno? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 13. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Proteus mirabilis je tipicni predstavnik oportunistickih bakterija/bakterije koje ulaze u sastav fizioloske flore debelog creva a izazivaju infekciju urogenitalnog trakta kod imunodeficijentnih osoba/.
      kod vas je urinokultura pokazala mali broj ovih klica/znak kontaminacije a ne infekcije/ i ne treba da uzimate antibiotik.
      radite na podizanju imuniteta: pravilnom ishranom, izbegavanjem stresa, uzimanjem dosta tecnosti, voca,
      povrca i suplementacijom fitopreparatima.
      predlazem: acidophillus/probiotik/, vital woman, omega 3 i paraprotex/biljni antibiotik/.
      videti na www. Biobalance. Rs