Postovanje, pre mesec dana mi je pronadjena eserihija coli u mokraci, koju sam lecila antibioticima 2 nedelje. Nakon 10 ak dana od prestanka lecenja, uradila sam ponovo urinokulturi sa sledecim nalazom> enterococcus species 10 000 cfu/ml. U 1 ml urina prisutan je mali br. Bakterija, verovatna kontaminacija. Antibiogram nije radjen. Da li ovo zahteva dodatno lecenje antibioticima ili je moguce nekom alternativom, cajevima i sl? Posto sam dojilja, ne bih zelela da ponovo hranim bebu antibioticima. Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 11. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Mali broj klica u ml urina je znak kontaminacije, tako da ne treba da pijete antibiotik.
      mozete slobodno uzeti paraprotex /biljni antibiotik/, acidofilus kapsule/probiotik/ i
      omega 3 /nezasicene masne kiseline/.
      videti na www. Biobalance. Rs