Postovani, nalaz nefrostomografije obostrano prisutna dilatacija pk sistema kao i oba uretera celom duzinom do samog usca u m. Besiku. Pod radioskopskim pracenjem filiforman prolaz sa leve strane u m. Besiku. Mozete li mi objasniti sta to znaci i kakvi su kanali?

    Odgovoreno: 11. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Nalaz govori o obostranom prosirenju supljina bubrega kao i oba uretera/kanala koji spajaju bubrege sa mokracnom besikom/i to celom njihovom duzinom do ulaska u besiku. Nalaz jos govori da je ulaz u besiku levo
      uzan-koncast-filiforman. Ne spominje se usce desnog uretera.