Postovani, molim za vase misljenje i savet. Ultrazvuk je pokazao da, , je leva glavica pasemenika cisticno izmenjena-3 sebt. Ciste 27 mm najveca. Spermogram je pokazao da imam 35% pokretnih spermatozoida, 20 -leukociti. Terapija koju sam dobio klaritomicin, i ciprocinanal 500 mg. . Ali bolovi mi ne staju. U poslednjih godinu dana, radjena mi je operacija hidrocele na levom testisu, i preponske kile, ali mi je ultarzvuk uradjen tek krajem juna, kada sam promenio 2 urologa. Doktor ne preporucuje operaciju dok ne budem imao porodicu, iako nisam u vezi. Unapred zahvalan, aleksandar

    Odgovoreno: 11. 08. 2011.
    • Poštovani,
      Ciste na glavi pasemnika su benigne prirode i ne treba ih operisati sve dok ne budete imali decu, pogotovu sto vam je spermogram relativno dobar.
      iz sturih podataka koje ste poslali vidi se da imate infekciju/leukociti preko 1/. Zato ste i bili na antibiotskoj terapiji. Tu infekciju kada izlecite spermogram ce biti bolji i verovatno vise necete imati ni bolove.