Da ne okolisam, ja sam korisnik metadonske terapije vec godinu i 8 meseci. Kao sto verovatno znate na terapiji se obavljaju redoovni testovi putem uzimanja uzorka urina. Do sada nisam nikada bio pozitivan ali imam problem prilikom davanja uzorka urina, naime kad tehnicar stane uz mene i posmatra me ja pocinjem da se znojim i da mi srce ubrzano lupa i iako sam u cekaonici imao bolove u predelu besike jer sam popio 5 litara vode ja jednostavno dobijem blokadu i ne mogu da mokrim dok me neko posmatra. Kad sam krenuo sa terapiom isao sam na kateter prvih 5 meseci medjutim kako kazu vise nemaju uslove za to ni na psihijatrijskom odeljenju. Meni licno je metadon spasio zivot i odvoio me od starog drustva, heroina kojeg sad mrzim. Ja imam porodicu sina od 14 god i suprugu koju mnogo volim trenutno radim jer idem po terapiju jednom nedeljno i to mi sef tolerise te mogu izdrzavati porodicu, tehnicari ovde nisu bas ljubazni i prete mi da ako ne budem mokrio sutradan da ce reci lekaru da me vrate na svakodnevne dolaske cime bi izgubio posao pa ako ni tada ne budem mogao mokriti da ce me skinuti sa terapije u tom slucaju neznam sta bih. Prosle nedelje nacelnik je napravio experiment, naime skinuo sam odecu sa sebe i zakljucali su me u wc posle nepunih 2minuta ja sam izasao sa punom casom uzorka. Cim e nacelnik otisao tehnicar mi je rekao da mi je to samo zato sto je nacelnik rekao a da sledeci put moram ispred njega da mokrim sto mi stvara jos vecu tenziju. Ne zelim da kazem da sam bolji od ostalih korisnika terapije ali ja nikad nisam imao nikakvo krivicno delo ili bilo sta slicno. Molim vas recite mi kako da resim ovaj problem jer sam non stop pod stresom zbog nadolazeceg testiranja. Dali postoje ljudi koi su imali slicne probleme i dali je to neka fobija ili sta vec jer ne mogu da mokrim ni u javnim wc-ima vec se zatvorim u kabinu. Pomozite molim vas. Svasta mi pada na pamet ne mogu da spavam stres je konstantno prisutan jer uvek mislim na sleddece testiranje. Unapred hvala! Milim vas pomozite!

    Odgovoreno: 09. 08. 2011.
    • Poštovani,
      Vi kao korisnik metadona dobro znate zasto se radi kontrola urina.
      znaci to mora da se uradi ili da ste svaki dan pod kontrolom tehnicara a to bi znacilo gubitak posla
      sa svim posledicama.
      verujem ja vama da je neprijatno mokriti pred tehnicarima, ali drugo resenje i drugi izbor nemate,
      pa zatvorite oci i potrudite se da tome ne pridajete nikakav znacaj.
      druga mogucnost je da uvek goli ulazite na davanje uzorka urina, sto takodjer nije bas prijatno.
      neko drugo resenje ja neznam da vam predlozim.