Uradio sam spermogram i rezlutati su sledeci pa me interesuje vase mishljenje: duzina apstinencije 3 dana zapremina 6, 4 ph vrednost 8. 5 broj spermatozoida 4. 25 broj spermatozoida u ukupnom ejakulatu 27. 2 ukupna pokretljivost (progresivni +neprogresivni) 23% progresivno pokretni 6% vitalnost spermatozoida 60% leukociti 4. 25 morfoloshki nalaz normalne forme 11% fruktoza pozitivna hvala unapred

    Odgovoreno: 07. 08. 2011.
    • Poštovani,
      Spermogram vam je dosta los od broja spermatozoida u ml, ukupnpg broja u celom ejakulatu,
      procenta pokretljivih do procenta spermatozoida normalnog oblika.
      sve je to posledica infekcije koju imate a na sta nas upozorava broj leukocita koji je povecan,
      znaci infekciju treba istraziti kod vas i partnerke i potom pravilno leciti.
      samo u tom slucaju postoji mogucnost zaceca prirodnim putem.