Postovani, partnerka i ja imamo hronican problem sa ureaplazmom vec 4 godine. Ona pokusava da zatrudni, pa je stvar jos gora. Prva terapija je bila hemomicin+dovicin+hemomicin tri nedelje, uspesna, nalaz negativan. Nakon nekoliko meseci opet pozitivan, isti simptomi, opet ista terapija, nalaz pozitivan, zatim klaritromicin, opet pozitivan, zatim eritromicin, nalaz negativan kod nje. Kod mene pozitivan nakon klaritromicina i eritromicina. Urolog mi daje azitromicin po gram 4 nedelje. Nisam ispostovao celu terapiju jer sam dobio virusnu infekciju i morao da prekinem terapiju zbog nepodnosenja azitromicina. To mi se nikada ranije nije desilo, pretpostavka lekara da sam u nezgodnom trenutku poceo terapiju zbog virusne infekcije. Partnerka je otisla ipak na bris posle cetiri meseca od toga i za divno cudo bila negativna iako smo imali nezasticene odnose. Mislili smo da je kraj agoniji. Medjutim, ona nedavno prepoznaje simptome, odlazi na bris i opet nalaz pozitivan preko 100 000 ureaplazma. Uzas! Ocigledno je problem u meni, jer ona se uspesno izleci i ja joj stalno vracam infekciju. Meni eritromicin ne pomaze kao njoj, niti dovicin ima efekta. Antibiogram njen pokazuje da je osetljiva samo na makrolidne antibiotike, ne i na doksicilin. Sta da pijem i kako da tretiram sada bakteriju, jer ocigledno je vucem godinama, a pokusavamo da ostvarimo trudnocu. Da li moze da napravi posledice posle ovoliko vremena?

    Odgovoreno: 05. 08. 2011.
    • Poštovani,
      Niste naveli kakav vam je spermogram.
      problem je u tome sto insistirate na eradikaciji ureaplazme samo antibioticima, sto je po nekada,
      kako ste se uverili, tesko ili nemoguce.
      predlazem vam da pravilnom ishranom podignete imunitet i da duze vreme koristite
      suplemente.
      ako ste zainteresovani za ovakav nacin tretmana onda se javite na moj meil.