Postovani, skoro sam vam postavila pitanje, vezano za problem koji je imao moj decko. Pojavio mu se bezbojni iscjedak, peckanje pri mokrenju i bolovi u testisima. Prije toga, jednom se pojavilo krvi pri mokrenju i prilikom izbacivanja sjemene tecnosti. Rekli ste da je u pitanju infekcija. Medjutim, simptomi zaista podsjecaju na triper, a pricajuci s nekim, pomislio je da je to u pitanju. Tu se javlja problem, jer ja ne osjecam smetnje, a imam odnose vec godinu ipo dana samo s njim. Da li je moguce da sam, recimo ja zarazena i da ako je triper u pitanju, da sam mu ga prenijela, iako ne osjecam promjene i iako nisam imala odnose sa drugima? Posto on govori da nije imao odnose sa drugim djevojkama, pod uslovom da je to tacno, da li postoji jos neki nacin da se zarazio? Ako je uopste triper u pitanju, a ne rekla-kazala. . . Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 05. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Ako je i triper i to je infekcija. Javite se vasem doktoru koji ce odgovarajucim pregledima
      potvrditi ili iskljuciti gonoreju.
      ako se gonokokna infekcija iskljuci, onda tragajte za drugim infekcijama odgovarajucim
      bakterioloskim pregledima.
      lecenje sledi nakon izvrsenih pregleda i eventualne detekcije uzrocnika.