Na prvom pregledu u februaru o. G. Imao sam psa vrijednost 4, 03ng/ml, a nakon 3 mjeseca 4, 50. Dugo trošim terapiju finasterid i antib. Doxiciklin, ali noćno mokrenje je 2 x a nekad i više. Uriniranje nije bilo otežano i javio sam se iz razloga nokturije. Međutim od kad konzumiram ljekove pojavljuje mi se nelagodan osjećaj u prostati u obliku napetosti i podmuklog tihog bola kao i gubitak potencije. Moj urolog kaže da to nije ozbiljno i da nastavim sa terapijom. Molim vaš iskustveni savjet. U naprijed zahvalan!

    Odgovoreno: 03. 08. 2011.
    • Poštovani,
      To sto osecate je normalno kod koriscenja finesterida.
      predlazem da dobro procitate sta je finesterid i koja su mu nezeljena dejstva.
      pri koriscenju finesterida psa obicno pada a kod vas je porasao/maskira sliku
      carcinoma prostate/. Zato sada prekinite sa uzimanjem -finesterida.
      drugo uzimate dovicin antibiotik. Njega ne bi trebalo da uzimate duze od deset-poetnaest dana.
      ako su vam porasle i sise i to je od finesterida. Gubitak potencije je takodje normalna stvar kod koriscenja
      finesterida.