Molim vas da mi objasnite dijag. Oligoasthenoteratozoospermia iii. Br. Spermatozoida 2. Br. Sperma. U ejakulatu 8. Ukupno pkretnih 50% . Aktivna progresija /. Slaba progresija 50% . Bez progresije /. Nepokretni 50% . Normalni oblik 20% . Patoloski oblik 80% . Defekt glave 40% . Defekt vrata i srednjeg dela 15% . Defekt repa 20% . Citoplazmatske 5% . Celijski detritus +. Hvala vam unapred!

    Odgovoreno: 03. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Prevod dijagnoze je -smanjen broj
      -smanjena pokretljivost
      -manje od 15% spermatozoida su normalnog oblika
      predlog-u narednih mesec dana ponoviti jos dva puta spermogram. Ako su nalazi isti ici na vto
      i ne gubiti vreme u popravljanju spermograma.