Postovani, da li mozete da mi protumacite ovaj nalaz trus prostate? Trus prostate velicine 32 57 33mm hiperplasticno izmenjene centralne zone lako prominetnog srednjeg reznja. U perifernoj zoni obostrano hipoehogene promene levo velicine 17 8mm, desno 11 5mm. Kapsula ocuvana. Vizikule homogene simetricne rezidualni urin 50ml obzirom na nalaz psa i trusa indukovana je trus vodjena biopsija prostate.

    Odgovoreno: 02. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Transrektalnim pregledom prostate nadjene su dve hipoehogene zone /suspektna mesta na
      malignom/. Sa tih mesta se predlaze biopsija prostate.
      kod ovakvog ultrazvucnog nalaza koristi se i nalaz psa. Posto je i ovaj marker povisen,
      logicno je uraditi biopsiju.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #85739