Pre sedam godina dobila sma dijagnozu da u mokraci imam eserihiju koli. Od tada sam probala sve vrste antibiotika i cajeva na koje je bakterija bila osetljiva ali nije bilo nikakvog efekta. Vremenom tegobe su se promenile (postale su manje bolne, redje se pojavljuju ali su tu) pa sada imam povremene cistitise koji se javljaju uglavnom posle seksualnog odnosa, pritom, svi ginekoloski nalazi su mi uredni. Mokracu proveravam jednom godisnje i vec cetiri godine nemam eserihiju (u nalazu samo pise -bakterije_ a na urinokulturi nema nista) ali su mi tegobe slicne kao i pre. Vise ne pijem nikakve antibiotike ni cajeve, eventualno ako je bol mnogo jak, popijem panklav. Interesuje me da li postoji neki lek, terapija, caj ili licni savet koji bi mogao da mi pomogne. Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 27. 07. 2011.
    • Poštovana,
      O problemu eserihije je bilo mnogo pitanja na ovom sajtu pa se potrudite da ih iscitate.
      za terapiju vam predlazem suplemente paraprotex ili urx, probiotike i duze uzimanje antioxidanasa.
      za vise o ovom problemu mozete mi pisati na moj meil.