Postovani, imam ceste urinarne infekcije izazvane e. Coli. S obzirom da trenutno nisam u srbiji i ne mogu da posetim svoju doktorku, a imam urinarnu infekciju, pocela sam da pijem nitrofurantoin (2x100mg dnevno, sa jelom i jogurtom) . Danas mi je treci dan (tj popila sam 5 tableta do sad) i imam od jutros dijareju (5 puta od jutros) , s tim da je poslednji put bilo malo sluzi. Da prekinem potpuno terapiju ili da, kad mi se smiri stomak, pocnem sa nekim drugim lekom? Poslednji put sam infekciju imala pocetkom juna (prvih 10 dana) i bila je osetljiva na nitrofurantoin, cefaleksin, norfloxacin, gentamicin, trimetorpin-sulfa, pipemidinsku kiselinu i amoksiklav. Pila sam pipem 10 dana. Nisam radila kontrolnu urinokulturu, posto sam otputovala iz zemlje. Molim za savet. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 27. 07. 2011.
    • Poštovana,
      Infekcija eserihijom colli je veliki problem.
      kod nekih ljudi se ili tesko ili nikako ne moze u potpunosti klica iskoreniti.
      zato i ne treba to ni pokusavati po svaku cenu.
      u principu kada su tegobe izrazene uzima se antibiotik po antibiogramu nekoliko dana.
      osnovno je raditi na jacanju imuniteta.
      steci naviku uzimanja dosta tecnosti.
      uzimati suplemente. Ja predlazem: paraproteks /biljni antibiotik/, probiobalance/probiotik/
      i resveratrol plus /antioxidans/.
      o ovim suplementima se informisite na www. Calivita-srb. Com
      predlazem da iscitate na ovom sajtu pitanja sa istom problematikom.