Imam 21 godinu, dijagnoza azoospermia, varicocella 3 stepen. Operisao sam varicocellu pre 10 dana, medjutim primetio sam da i dalje mogu napipati nateklu venu pored levog testisa. Da li je to normalno i da li je moguce da je varicocela jedini uzrok azospermia-e, s obzirom da su svi testovi na polne bolesti, bakterije i ostalo negativni. . . Takodje, mozda je bitno napomenuti, nakon ejakulacije ejakulat se odmah pretvori u gustu belo zuckastu tecnost. Kakve predloge imate i postoji li mogucnost za pojavom pokretnih spermatozoida, i sta je potrebno raditi? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 25. 07. 2011.
    • Poštovani,
      Varikocela obicno nije razlog azospermije sem ako nekada nije obostrana.
      to sto pipate posle operacije je normalno i treba nekoliko meseci da se testis
      oporavi posle operacije.
      situaciju sa azospermijom je bolje resavati u procesu vto sa punkcijom testisa ili pasemnika.
      ako u punktatu ima spermatozoida onda se oni mogu kotistiti za icsi/injekciono ubacivanje u citoplazmu jajne celije/. Sada se radi imsi/injekciono unosenje morfoloski izabranog-najboljeg spermatozoida u jajnu celiju/.