Otac mi je operisao neku vrstu tumora na besici, na otpusnoj listi pise tu ves. Urinariaec67. Zanima me sta to znaci, i u ponedeljak je izasao iz bolnice i ima jake bolove pri mokrenju, da li je to normalno. Cekamo rezultate analize za 3 nedlje nadamo se najboljem, s obzirom da je magnetna rezonanca davala dobre rezultate. Zalim vase misljena. Hvala unapred

    Odgovoreno: 22. 07. 2011.
    • Poštovana,
      Vasem ocu je radjen tur tumora besike i tegobe koje sada ima su posledica toga i propratne
      infekcije. Situacija ce se za nekoliko dana popraviti. Trebalo bi da uzima dosta tecnosti i antibiotike.
      tumori besike se dele na povrsne i duboke.
      povrsni zahvataju sluzokozu besike i ne zahvataju misicni sloj zida besike.
      duboki zahvataju misicni sloj zida besike.
      patohistologija/mikroskop/ ce pokazati koji je tumor kod vaseg oca.
      ako je povrsni, sto bi bilo najbolje za oca, smatra se da je tur-om resen tumor.
      ako je duboki tumor u pitanju onda sledi radikalno uklanjanje tumora posle odredbi
      konzilijuma.