Postovani, slucajno sam na jednom internet forumu naisao na vasu adresu i usudjujem se da vam se javim i potrazim od vas savjet za moj problem. Imam 55 godina i zivim u danskoj. Od pre 3 godine sam poceo da osecam mali tupi bol desno iznad stidne kosti, 3 do 4 cm iznad penisa i 3 do 4 cm od sredine prema preponi. Taj bol se javljao obicno ujutro, sat pre velike nuzde. Tada sam uradio u danskoj ultrazvuk, kolonoskopiju, gastroskopiju i jedino je pronadjeno da imam 2 mala unutrasnja hemoroida za koje su doktori rekli da ne mogu uticati na te bolove koje osecam. Tog leta sam bio u srbiji, jer sam preklom, i tamo sam otisao kod naseg urologa koji mi je uradio ultrazvuk i konsatovao: ”u predelu srednjih kaliksa desno, a u predelu gornjih kaliksa levo se vizualiziraju nakupine slacha velicine do 3 mm. Prostata je velicine 50 x 38, 5 mm pravilnih kontura sa vise prostatolta i corp. Amylacea. ” i indicirao je uraditi psa. I uradio sam. 13. 03. 2008 - 3, 1 ng ml, 8. 04. 2009 – 6, 8 ng ml (!!) i 11. 05. 2009 – 4, 7 ng ml. Posle ovog psa od 6, 8 ng ml, je doktor inicirao da uradim biopsiju prostate koju sam i uradio u dk. Rezultat je bio bo. Ovde na klinici su mi preporucili da radim psa svako pola godine, sto i radim i taj broj je uvek izmedju 4, 5 i 4, 7. Posto ti mali, tupi bolovi nisu prestajali, uradio sam i ct u trecem mesecu 2010 i konstatovano je da imam veoma mali kamen u levom bubregu (!!) i da ni to nije uzrok ovih bolova koje ja osecam. Celo vreme, za ove tri godine, moram da naglasim, da ti bolovi nisu konstantni. Pocnu bez ikakvog povoda i traju par dana i onda 10-ak dana nestanu i onda opet ispocetka… i za to vreme dok traju ti bolovi, uvece bez ikakvog problema zaspim, ali me nesto probudi kao po pravilu oko 3 sata u noci i vise ne mogu da spavam na bilo kojoj strani, jer me to nesto pritiska na obe strane u toj visini stomaka i onda samo mogu da spavam na ledjima. U tom periodu mi se poremeti i stolica i onda kad hocu da mokrim, moram da idem u wc kao da hocu da praznim creva i obicno se desi da bude malo stolice. U zadnje vreme, od pre mesec dana imam bolove na karlicnoj kosti, ispod testisa, sa obadve strane. Nadam se da cete imati odvojiti malo vaseg vremena da procitate i pokusate mi odgovoriti na moj mail unapred vam se zahvaljujem

    Odgovoreno: 24. 07. 2011.
    • Poštovani,
      Hirurg da iskljuci preponsku kilu desno.
      posto je kolonoskopija radjena pre tri godine mozda nije na odmet sada da uradite rektoskopiju.
      uraditi pregled stolice na bakterije i gljivice.
      uraditi briseve uretre na bakterije, gljivice, hlamidiju i mikoplazme.
      psa i fpsa na 3-6 meseci.
      ishranu uskladiti po krvnoj grupi.
      uzimati najmanje dva litra tecnosti dnevno.
      koristiti suplemente.
      za vise se mozete javiti na moj meil: bocokic@gmail. Com