Poštovani, ja i supruga planiramo trudnoću, radio sam spermogram pa me interesuje vaše mišljenje, nalaz je sledeći: količina 3. 4ml. Ph vrednost 8, 2. Likvefakcija u toku 30min. Da. Spermatozoidi 78x10 na 6/ml. , 265, 2x10 na 6/celi ejakulat. Diferenciranje u eozinofilskom testu 1/2sata p. E. 0, 96 živih, 0, 04mrtvih. Normalnih 0, 71 patoloških 0, 29 nezrelih 0, 00 nepravilnost glave 0, 10 neprevilnost srednjeg dela 0, 06 nepravilnost repa 0, 13 leukociti 2-4 (koristio sam terapiju za astmu jer imam polensku alergiju) inicijalna fruktoza 13, 6 dosta grupa slepljenih sperm. Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 21. 07. 2011.
    • Poštovani,
      Po ovome sto ste poslali spermogram je dobar iako je prisutna infekcija.
      trebalo bi da istrazite infekciju i onda da je lecite,
      za ocekivati je zacece prirodnim putem.
      za vise mozete da mi se obratite na moj meil uz obavezno navodjenje datuma i broja ovog pitanja.