Postovani, imam 31 god. I vec tri godine pokusavam da se resim bakterija u spermokulturi i brisu uretre. Najcesce je izolovan enterococcus spp. I nju sam lecio uglavnom ciprocinalom, nekad uspesno a nekad ne. Na poslednjem nalazu brisa uretre: enterococcus spp. Mali broj, a spermokultura: klebs. Pneumoniae velik broj (do sad je nisam nikad imao) . Pregledom je ustanovljeno da su besika i prostata uredu. Imam osecaj peckanja u uretri koji nije vezan za mokrenje. Molim za savet i pomoc.

    Odgovoreno: 22. 07. 2011.
    • Poštovani,
      Radi se o infekciji oportunistickim bakterijama.
      to su bakterije koje izazivaju infekcije kod imunodeficijentnih osoba. Inace su normalni stanovnici flore digestivnog trakta.
      iz toga sledi: -jacati imunitet
      -antibiotika sto manje
      -dosta tecnosti
      -odnosi sa zastitom
      -suplementi/paraprotex, probiobalance, omega 3, xantho plus. . . /