Poštovanje, imam 24 godine i prije nešto više od 3 godine operiran mi je desni testis zbog tumora. Učinjena je ingvinalna orhidektomija desno. Phd nalaz pokazuje da se radi o miješanom tumoru zametnih stanica testisa koji se sastoji od embrionalnog karcinoma (55% ) , zrelog i nezrelog teratoma (40% ) i koriokarcinoma (5% ) , te se u phd nalazu navodi da tumor ne zahvaća rete testisa, epididimis niti se vidi vaskularna invazija. Svi nalazi i kontrole odlični, povratka bolesti nema. E sad me zanima prije 6 mjeseci na ultrazvučnoj kontroli doktor radiolog mi je napisao za lijevi testis (do sada zdravi) da u parenhimu ima nekoliko sitnih kalifikata do 2 mm. Juče sam ponovno bio na ultrazvuku i ponovno je napisao za lijevi preostali testis: “ više sitnih kalcifikata, jadan oko 3 mm“. Napominjem da nikakve terapije nisam imo ni kemo ni zračenje. Osim što sam 6 puta slikan na ct-u, 5 puta abdomen i zdjelica i jednom (1) cijelo tijelo, čito sam nešto na netu da ct zrači. . ? Dali je moguće da je ct uzrokovo kalcifikate? Treba li šta poduzeti po pitanju kalcifikata? Kako se ponašati, prehrana? Dali je to opasno? Dali mogu izgubiti i preostali testis ili postati neplodan? Koliko brzo kalcifikati rastu u testisu? Od lijekova koristim samo nativni propolis i zeleni čaj, i to uzimam na svoju ruku. Hvala i svako dobro želim. Darijo

    Odgovoreno: 15. 07. 2011.
    • Poštovani,
      Ct zraci, ali to verovatno da vise necete raditi.
      kalcifikacije u levom testisu ne verujem da su posledica toga.
      calcifikacije u stvari nista ne znace i u vezi njih ne morate nista preduzeti.
      predlazem: -ishrani da posvetite najvecu paznju. Predlazem ishranu po krvnim grupama /dr piter d adamo /
      -dosta tecnosti, prvenstveno izvorska voda
      -uvek umerena fizicka aktivnost
      -suplementi-sada pored propolisa predlazem da uzimate sirup polinesian noni i antioksidans
      resveratrol plus
      o njma se raspitajte na www. Biobalance. Rs
      www. Calivita-srb. Com
      a mozete se javiti i na moj meil.